Konya Tarım Fuarı’nda İlk Gün Büyük İlgi!

Konya Tarım Fuarı’nda İlk Gün Büyük İlgi

Konya Ticaret Odası TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Konya Tarım Fuarı, kapılarını açtığı ilk gün yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı. Fuar, 5-6-7-8 Mart’ta 09.30-18.00 saatlerinde, 9 Mart’ta ise 09.30-17.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın açılışını gerçekleştirdiği fuar, 7 ayrı salonda toplamda yaklaşık 100 bin metrekarelik bir alanda düzenleniyor. TÜYAP Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuara olan ziyaretçi ve katılımcı ilgisinin her geçen yıl arttığını belirtti.

Ersözlü, fuarın 450 civarında firmanın katılımıyla gerçekleştiğini ve sektördeki en yenilikçi ürünlerin sergilendiğini ifade etti. Özellikle yurt dışından yoğun talep olduğunu belirten Ersözlü, geçen seneye kıyasla yurt dışından gelen ziyaretçi sayısında yüzde 50’nin üzerinde bir artış olduğunu dile getirdi.

Fuarın traktörden biçerdövere, ekim makinelerinden budama makinelerine kadar geniş bir ürün yelpazesi sunduğunu belirten Ersözlü, ayrıca dünyada ve Avrupa’da lansmanları yapılan markaların da fuarda yer aldığını söyledi.

Fuarın Türkiye’nin tarım sektöründeki en önemli etkinliklerinden biri olduğunu vurgulayan Ersözlü, Türkiye’nin tarım makinaları üretim ve ihracat kapasitesini sergileyen bir platform olduğunu ifade etti. Fuar, 5-6-7-8 Mart’ta 09.30-18.00 saatlerinde, 9 Mart’ta ise 09.30-17.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR