TARSİM Heyeti Erzurum’da Görüşmeler Gerçekleştirdi

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) yöneticileri, Erzurum’da çeşitli ziyaretlerde bulunarak tarım sigortalarının yaygınlaştırılması ve sektördeki beklentilerin belirlenmesi konusunda görüşmelerde bulundu.

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü liderliğindeki bir heyet, 12 Aralık tarihinde Erzurum’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Yapılan açıklamaya göre, ziyaretlerin temel amacı, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin daha geniş kitlelere ulaştırılması, çiftçilerin ve yetiştiricilerin taleplerinin belirlenmesi, ve sektördeki diğer paydaşlarla iş birliğinin güçlendirilmesiydi.

Heyet, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Alpaslan Kenger ve Türkiye Sigorta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Ender Kılbaş ile görüşmeler gerçekleştirdi. Bu toplantılarda, Devlet Destekli Tarım Sigortasına yönelik beklentiler ele alındı, ve Erzurum bölgesinde sigortanın daha yaygın hale getirilmesi için yapılacak çalışmalar tartışıldı.

Programın devamında, heyet TARSİM Erzurum Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, bölgesel düzeyde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu ziyaretler, tarım sigortalarının daha geniş bir kesime ulaştırılması ve sektördeki ihtiyaçlara daha etkili bir şekilde cevap verilmesi amacıyla yapılan çalışmalara dair bilgi alışverişi imkanı sağladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR