TMO Tarla Kontrollerini Sürdürüyor

📌 Toprak Mahsulleri Ofisi (TMo) Genel Müdürü Ahmet GÜLDAL; bu hafta sırasıyla Hatay, Adana, Aksaray ve Şereflikoçhisar bölgelerinde tarla kontrolü gerçekleştirerek bölgelerdeki sektör temsilcilerini ziyaret etti. Ziyaret sonrası Ahmet GÜNDAL şu şekilde konuştu:

✅ “Devletimiz her zaman üretici, sanayici ve tüketiciyi destekliyor. Buğday hasadını tamamlayan ve ürünlerini TMO’ya satan üreticilerimiz, 10 gün içinde ürün bedellerini alacaklar. Bakanlığımızın verdiği hububat alım primi ise yeni ekim dönemi öncesi yine bu sene içinde üreticilerimizin hesabına yatırılacak. Biz buğdaya pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Üreticilerimizin alın terini yerde bırakmadık, bırakmayacağız. TMO olarak tüm hazırlıklarımız tam. Üreticilerimiz ürünlerini istedikleri zamana randevu alarak bize teslim edebilirler.”

✅ Bölgeyi dolaşarak gözlem yapıyoruz. Gözlemlerimizi derleyip topluyoruz. Biz sektörün görüşlerine önem veren bir kurumuz. TMO olarak aldığımız kararlarda gözlemlerimiz başta olmak üzere yaptığımız teknik çalışmalar ve siz değerli sektör paydaşların görüşleri etkili oluyor. Ülkemiz ve milletimiz için çalışan TMO, süreci bu şekilde yönetiyor.”

✅ “Aksaray’da ziyaretimizde ise henüz hasadın başlamadığını gözlemledik. Burada hasat öncesi hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Ekiplerimizi yerinde denetledik. Mesai arkadaşlarımızla bir araya geldik ve mevcut durumu değerlendirdik. Aksaray’ın ardından Şereflikoçhisar’da yaptığımız hububat tarlaları incelemelerinde kardeşlenme, bitki ve başak boyu ile dane sayısının oldukça verimli olduğunu gördük. Hasadımızın, çiftçilerimiz ve ülkemiz için bereketli olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin her tarafını dolaşarak üreticimiz ve sektör temsilcimizle temas halinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR