“Üreticimiz Artık Baş Üstünde” | Türkiye Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği

⭕ İktidar Partisi Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ve beraberindeki heyet Merkez Birliğine nezaket ziyaretinde bulunarak Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik ile bir araya geldiler.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik:
 “AK Parti iktidara gelmeden önce küçükbaş hayvancılık sektörünün üveyin de üveyi değildi. Küçükbaşı destekleme kalemi yoktu. Küçükbaşı kimse hatırlamıyordu. AK Parti hükümetleriyle küçükbaş hayvancılık desteklenmeye başladı.Artık yetiştiricilerimiz el üstünde değil baş üstünde tutuluyor. Dolayısıyla başta Sayı Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize, mevcut bakanımıza ve önceki bakanlarımıza katkılarından dolayı sektörüm adına teşekkür ediyorum. Sayın Vekilim zaman zaman sıkıntılarımızda önümüzü açmıştır, canlı hayvan ve küpesiz hayvan kesiminde bazı sıkıntılarımızı çözmüştür. Sayın vekilimiz bu hizmetleri hakka hizmet, bir ibadet anlayışıyla yapıyor. Allah’ın izniyle yapmış olduğu bu hizmetler adım adım daha da ilerleyecek. Sayın vekilimize bu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Tabi sorunlarımız bitmiş anlamına gelmez. ‘Hükümetimizden devletimizden destek bizden üretmek’ sloganıyla bizlerde yolumuza devam edeceğiz. ” dedi.

İktidar Partisi Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ise :
 “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her alanda Türkiye’nin çıtasını daha yükseğe çıkarmak için çalışmalar yürütmekteyiz. Bu vesileyle de Bursa Birliğimizle her daim bir araya geliyoruz, istişareler yapıyoruz. Onlardan aldığımız talepleri, beklentileri gerek Bakanlıklarla gerek kamudaki kuruluşlarla görüşerek nihai bir sonuç almaya gayret ediyoruz. Bu noktada da önemli sonuçlar alıyoruz. Özellikle canlı hayvanların, küpesiz hayvanların kesime sevkedilmesi sorunluydu. Bu noktada özellikle şahsımın içinde bulunduğu yasa teklifiyle bunu nihayete erdirdik. Bu noktada AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatandaşımızın talebi neyse onun üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz, yürütmeye devam ediyoruz. Başta koyun keçi yetiştiricileri olmak üzere her zaman üreticilerimizin yanındayız, destekçisiyiz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR