Bakan Vahit Kirişci Bakanlık Personellerine Seslendi: “Gece gündüz hiçbir ayırım yapmadan herkese açık tutun”

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Kayseri’de düzenlenen İç Anadolu Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı‘na video konferans yöntemiyle katıldı.

✅ “Bugün ülkemizde buğday arzında sorun yaşanmıyorsa, bu zamanında alınan tedbirler ve sürekli olarak birim başına artış sağlayan tarımsal üretimimiz sayesindedir. İç Anadolu Bölgesi’nde üretilen tahıla bağlı sanayi kuruluşları yüksek miktarlarda ihracat yapabiliyor, ham madde, ürün zincirinde on binlerce kişi istihdam ediliyor. Bunları çiftçimizin emeğine, üreticimizin alın ve akıl terine ve elbette masada ve sahada görev yapan personelimizin yani sizlerin kıymetli çalışmalarına borçluyuz.”

✅ “Bakanlığımız, mavi ya da beyaz yakalı hiç fark etmez, tüm çalışanlarıyla çok güçlüdür. Bugün 922 ilçeden başlayarak örgütlenme kabiliyetini gerçekleştirmiş bir bakanlığız. Dünyada azalan gıda arzından halkımızın en az düzeyde etkilenmesini sağlamışsak, bunu sizlerin gayretli çalışmalarınız sayesinde başardık. Bu vesileyle her birinize tek tek teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.”

✅ “Zihinlerdeki kalıpları kırmak, iş ve işleyişlerdeki kör noktaları doğru tespit etmek ve hızlı müdahale etmek durumundayız. Hem ülkemizin hem de Bakanlığımızın kaybedecek tek bir dakikası bile yok. Yaptığımız iş ve sorumluluk alanlarımızla ilgili büyük hedeflerimiz var. Bölgenizle ilgili bilgilerin ve verilerin doğru ve güncel olmasını sağlamalısınız. Sizlerden merkeze doğru bilgi akışı olursa, bizim de burada aldığımız kararlar, politikalar doğru ve uygulanabilir olacaktır. İnsan ve çözüm odaklı çalışın, kapılarınızı gece gündüz hiçbir ayırım yapmadan herkese açık tutun. Sahayı çok iyi gözlemlemeye, sorunları vaktinde çözmeye, vatandaşlarımızın işini kolaylaştırmaya özen gösterin, çiftçimizin, üreticimizin işini kolaylaştırın” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR