Bakan Vahit Kirişci’den Bakanlık personellerine: “İnsiyatif alarak üreticinin sorunlarını en kısa sürede çözün”

📌 Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bakanlığın Karadeniz ayağıyla toplantı gerçekleştirdi. Gündemle alakalı olarak şu şekilde konuştu:

✅ “Bugün ülkemizde stratejik ürünlerde hiçbir sıkıntımız yoktur. Çok şükür bereketli bir hasat sezonu geçiriyoruz. Ülkemizde gıdaya erişimde bir sıkıntı yaşanmıyorsa, bu, eli öpülesi çiftçimizin fedakârlığı ve aldığımız tedbirler sayesindedir.”

✅ “Stratejik ürünler başta olmak üzere, tarımsal üretimin her aşamasında, üreticimizin yanında olmalıyız. Verimliliği ve kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalara odaklanmalıyız. Stratejik önceliğe sahip ürünlerde gıda güvenliği milli bir meseledir. Gıda güvenliğinin tedarik ve ekonomik erişim olmak üzere iki temel ayağı bulunmaktadır.”

✅ ” ‘Kent Tarımını’ özellikle gündemize aldık. Yerel ekonomiyi kalkındırmak, gıda güvenliğini sağlamak, ürünlerin yetiştirildiği yerde tüketilerek taze ve ucuz gıdaya erişimi kolaylaştırmak, kadınlarımızın, gençlerimizin ve hatta emeklilerimizin istihdamının sağlanması ve karbon ayak izinin azaltılması için kent tarımını teşvik ediyor ve destekliyoruz.”

✅ “Üreticilerimizin sorunlarına derman olmak için inisiyatif alın. Sorunlarını en kısa sürede çözün” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR