Bolu’da 2023 Çiğ Süt Desteği Ödemeleri Yapıldı

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2023 çiğ süt desteği ödemelerini çiftçilere yapmaya başladı. Toplamda 6 milyon 850 bin lira destek ödemesi hesaplara yatırıldı. Bu ödemeler, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın üreticilere maliyet katkısı sağlama ve sürdürülebilir üretimi destekleme amacı doğrultusunda gerçekleştirildi.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, çiftçilerin maliyetlerine katkıda bulunmak ve üretimde sürdürülebilirliği desteklemek amacıyla 2023 yılı çiğ süt desteği ödemelerinin başladığı belirtildi. Bu kapsamda, 6 milyon 850 bin lira tutarındaki destek ödemeleri, üreticilerin banka hesaplarına aktarıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, üretimin ve üreticinin yanında yer almanın önemine vurgu yaparak, gıda arzının dünya genelinde stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın üretim ve üretici odaklı desteklemelerle sürdürülebilir üretimi desteklediğini belirten Ar, çiğ süt desteği ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına yatırıldığını bildirdi. Bu desteğin, 4002 üreticiye 6 milyon 850 bin lira olarak ödendiğini aktardı.

Bu önemli desteklerin Bolu’nun değerli çiftçilerine hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR