Çubuk İlçesinde Tarım ve Çiftçilere Yönelik Destekler Artıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Çubuk ilçesinde çiftçilere 52 ton sertifikalı nohut tohumu dağıtıldı, ilçede tarım ve hayvancılığı desteklemek için yapılan çalışmaların detayları.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde tarım sektörüne yönelik yapılan destekler, çiftçilerin ve tarımsal üretimin gelişimi açısından önemli bir rol oynuyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilçede gerçekleştirilen destekler kapsamında, çiftçilere 52 ton sertifikalı nohut tohumu dağıtıldı. Dağıtım törenine Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cengiz Akbayrak, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, Çubuk Muhtarlar Derneği Başkanı Sadık Can ile birlikte çiftçiler de katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Demirbaş, ilçede tarım ve hayvancılığı desteklemek için ellerinden geleni yaptıklarını ve çiftçilere destek olmaya çalıştıklarını belirtti. Ekim alanlarının desteklemelerle 110 bin hektardan 190 bin hektara yükseldiğini vurgulayan Demirbaş, çiftçilerin alın terlerinin karşılığını alıyor olmasının sevindirici olduğunu ifade etti.

Çubuk Ziraat Odası Başkanı Gülle ise dağıtılan 52 ton sertifikalı nohut tohumunun 264 üreticiye ulaştığını ve bu desteklerin çiftçilere büyük katkı sağladığını belirtti. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Akbayrak ise Tarım ve Orman Bakanlığından yüzde 50 hibeli tohumların, 5 bin dekar alana ekileceğini söyledi.

Belediye Başkanı Demirbaş’ın açıklamalarında, tarımın ve çiftçilerin öneminin vurgulanması, ilçedeki tarımsal potansiyelin desteklenmesine yönelik yapılan çalışmaların önemini ortaya koyuyor. Ayrıca, tarımsal üretimin artmasıyla birlikte ekonomik anlamda da ilçenin güçlenmesi ve çiftçilerin refah düzeyinin yükselmesi hedefleniyor.

Çubuk ilçesinde tarım sektörü ve çiftçilere yönelik yapılan desteklerin artarak devam etmesi, bölgenin tarımsal üretim kapasitesini ve ekonomik büyümesini olumlu yönde etkilemeye devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR