Erkunt Biçerdöver Hakkında Her Şey

0
14450

Erkunt’un biçerdöveri 2018 Konya Tarım fuarında tanıtıldı. Çiftçiler tarafından büyük bir ilgiyle incelenen yeni ürün hakkında her şey bu videoda.

Erkunt’un yeni biçerdöveri, Sampo Rosenlew işbirliği ile satışa sunulacak. Gelin öncelikle Finlandiyalı biçerdöver üreticisi Sampo Rosenlew’un geçmişine bir bakalım.

Sampo Rosenlew”un fabrikası Finlandiya’nın Pori kentinde. 1853 yılında bir sanayi işletmesi olarak kurulan aile şirketi zamanla gelişti. 1957 yılında biçerdöver üretimine başladı. Sampo Rosenlew ismini ise 1991 yılında kullanmaya başladılar. 60 yılı aşkın sürede 50.000’den fazla biçerdöver ithal ettiler.

Sampo Rosenlew sadece biçerdöver üreten bir firma değil. Aynı zamanda ormancılık makineleri de üretmektedir. Ayrıca Sampo Rosenlew dünyanın en bilinen çiftçilik oyunlarından Farming Simulator’de de lisanslı ürünleriyle yer almaktadır. Oyunda Sampo Rosenlew’un hem biçerdöveri hem de ağaç kesme makinesi bulunmaktadır.

Sampo Rosenlew’un üç farklı biçerdöver modeli bulunmaktadır. Comia, Verrato ve 2045 serileri. Bunların içinde en modern ve teknolojik olan Comia serisi. Erkunt’un Türkiye’ye getireceği de bu seri biçerdöverler. C6, C8, C10 ve C12 olarak dört modeli bulunan bu serinin Erkunt adı altında C10 modelini Konya Tarım fuarında yakından inceledik.

6000 litrelik dane deposu bulunan bu modeli, 6 silindirli 238 hp güç üreten AGCO Power motor yürütmektedir. Satış rakamları büyük ölçüde fiyat politikası ve servis ağıyla belli olacak olan Erkunt Biçerdöverle ilgili gelişmeleri biz de sizler gibi merak etmekteyiz.

Yapılan bu girişimin hem Erkunt hem de çiftçilerimiz adına iyi olmasını diliyoruz.

Önceki İçerikDünyada Balyalama Teknolojileri
Sonraki İçerikDünyanın En Modern 5 Tarım Römorku