Farming Simulator 22 Çıkıyor

0
1254

Sevilen çiftçilik simülasyonu Farming Simulator’un son versiyonu olan Farming Simulator 22, 22 Kasım’da oyunseverlerle buluşacak. Üç adet yeni tarım ürünü bulunacak oyun 49.99 fiyatıyla ön satışa sunuldu.

Oyuna yeni eklenen tarım ürünleri üzüm, zeytin ve sorgum. Artık ürünler sadece satılarak para kazanılmayacak, yeni bir üretim zinciri işleyişi de bizleri bekliyor. Buna göre ektiğimiz ürünleri kendimiz değerlendirip, işleyerek daha fazla gelir elde edebiliriz. Örneğin buğdayı doğrudan satmak yerine bir fırın aracılığı değerlendirip, ekmek olarak satabiliriz. Benzer durum süt için de geçerli, hayvanlarımızdan sağdığımız sütleri peynir, tereyağı gibi ürünler olarak satarak daha fazla kâr elde edebiliriz.

Oyunun içeriğiyle ilgili bir de video yayınlanmış.

Diğer Farming Simulator serilerine ek olarak yeni oyunun orijinalinde mevsimler bulunacak. Bildiğiniz gibi mevsimler özelliği, diğer serilerde mod ile yapılabiliyordu.

Üzüm ve zeytin toplamak için New Holland Braud’tan faydalanacağız. Bu da makine parkına yeni bir makinenin eklenmesi demek. Yeni makine demişken, en son Tractor of the year ödülünü alan Massey Ferguson’un 8S serisi de oyunda yerini almış.

Üretim zincirini biraz daha açmak istiyoruz. Çünkü bu oyunda sistem dinamikleri biraz da bunun üzerine kurulu. Bir ürünü üretip sattığımızda x miktar kazanıyorsak, ürettiğimiz ürünü kendi fabrikamızda işleyerek sattığımızda 2x miktar kazanacağız. Bunu daha da artırmak mümkün. Şöyle ki ham madde olan ürünlerimiz tarlayı kendimiz mi götüreceğiz yoksa işçilerimiz mi yapacak, ürettiğimiz katma değerli ürünümüzü toptan mı pazarlayacağız yoksa perakende mi satacağız, bu ve bunun gibi pek çok varyasyonla kazanacağımız para da artacak veya azalacak. Şimdiden heyecan uyandıran bu sistemiz biz de merak ediyoruz.

Tabi bir beklenti de artık toprak dokusunun üç boyutlu olması. Pulluk ile işlenen bir toprak ile çizel ile işlenen toprak arasında görsel olarak fark olsa da dinamik açısından bir fark yoktu. Umarız bunun üzerinde dururlar.

Bir diğer beklenti ise tarım aletleri arasındaki farkın açıkça ortada olması. Örneğin Lemken pulluk ile işlenen bir tarkanın Kuhn ile işlenen pulluğa göre farklı olması gibi. Yani tarım aletlerinin sadece dış görünümleri değil, işlevlerinin de farklı olması oyunseverlerin en büyük arzusu. Oyunun eski düzenin çıkması demek, pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğratabilir.

Farming Simulator 22 ile ilgili yeni gelişmeleri, öğrendikçe sizleri de haberdar edeceğiz. Şimdilik elimizdeki fotoğraflarını sunuyoruz.

Önceki İçerikHaberi Olmadan Tarlası Ekildi
Sonraki İçerikBiraz Zorlanıyor ama Mibzeri de Yuvağı da Çekiyor