Hatay’da Fasulye Hasadı: Fiyatlar Yükselişte

Hatay’ın Bereketli Topraklarında Fasulye Hasadı Başladı: Fiyatlar Yükselişte

Hatay’ın verimli topraklarında yetiştirilen fasulye, açık havada hasat edilmeye başlandı. Kilogram fiyatı tarlada 80-100 TL arasında olan fasulye, market ve manavlarda 120-130 TL arasında alıcı buluyor.

Çiftçi İlyas Önerden, Türkiye’nin en erken fasulyesini yetiştirdiklerini ve ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına sattıklarını belirtti. Hatay’ın tarım potansiyeliyle öne çıkan bölgelerinden biri olan Payas ilçesinde açık alanda yetiştirilen fasulyenin hasadına başlandı.

Tarlada kilogram fiyatı 80 ile 100 TL arasında alıcı bulan fasulye, market ve manavlarda ise 120-130 TL arasında satılıyor. Bu fiyat artışının, üreticiler için olumlu bir gelişme olduğu belirtiliyor.

Çiftçi İlyas Önerden, açık havada erkenci fasulye hasadına başladıklarını belirterek, “Payas ilçesinde açık alanda Türkiye’nin en erken fasulyesini yetiştirdik, hasat ediyoruz. Açık alanda yetiştirdiğimiz fasulyelerimizi Türkiye’nin her yerine satıyoruz” dedi.

Hatay’ın tarımsal ürünlerinde erken hasat avantajının yanı sıra kaliteli ürünler sunması, bu bölgenin tarım sektöründe önemli bir konuma sahip olmasını sağlıyor. Fiyatlardaki istikrarın ve kaliteli üretimin devam etmesi bekleniyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR