Nihat Çelik: “Bakanımız Dersine İyi Çalışır”

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat ÇelikÇamlık Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Tarık Yılmaz’a hayvancılıkta güncel durum ve bürokratik süreçler hakkında röportaj verdi. 

✅ “Kanayan bir yara varsa bu yaraya merhem olmaya çalışıyoruz. Biz her zaman için doğruları söylemeyi, doğru bilgileri sayın bakanımıza iletmeyi, yanıltmamayı kendimize görev saydık ve bu doğrultuda faaliyetlerimizi yerine getiriyoruz. Hükümetimiz bizi el üstünde değil baş üstünde tutuyor. Sektörü çok önemsiyor. Bakanımız bizi destekliyor. Cumhurbaşkanımız küçükbaş hayvancılığı destekliyor. Biz elimizi masaya vurduğumuz zaman ses çıkarıyoruz. Önce Allah’ın sonra hükümetimizin sayesinde”.

✅ “Artan enflasyon rakamlarına, girdi maliyetlerine göre bizim destekleme kalemleri hemen hemen yerinde sayıyor. Bu yeterli değildir. Fakat bize inanan insanlar o kadar şanslı ki, biz hiçbir zaman verdiğimiz emeğin hesabını yapmıyoruz.”

✅ “Burada bakanımızla yine bir araya geleceğiz. Biz sorunlarımızı tespit ediyoruz ve ortak değerlendirmeyi beraber yapıyoruz. Bakanımızın başarılı bir bakan olduğunu herkesten daha iyi biliyoruz. Çünkü biz onun en yakın çalışan mesai arkadaşlarıyız. Hiçbir zaman rakip olmadık.”

✅ “Bakanımız çok iyi bir dinleyicidir. Dersine çok iyi çalışır. Bazen iyi avukat derler. İyi avukat davasını takip eden avukattır. Çok konuşulmakla iş olmuyor. İşini yapmak, verilen görevi yerine getirmek için çabalamak, emek sarf etmek, alın teri dökmek bizim için kutsaldır. Emeğe saygı inancımızın da ifadesidir. Bakanımızın verdiği emeğe de saygı duyuyoruz. Ne gecesi var ne gündüzü, ne hafta sonu. Durmadan o da her zaman için çiftçimizin yanındadır ve yanında olmaya da devam ediyor. Onlar bizi mutlu ediyor. Bizde Bakanımızın temposuna bende malumunuz olmak üzere geçen yıl yılın en başarılı genel başkanı seçildim. Onun ödülünü aldım ve mutluluğunu yaşadım. Ama bunlar bizim bakanın hızına yetişmek hiç mümkün değildir. Bakanımız gerçekten çok büyük gayretler sarf ediyor. Ama bizde de biraz hareket olması lazım. Hareketin olmadığı yerde bereket olmaz. Bizimde durmadan yılmadan, yorulmadan üretimimize devam etmemiz lazım” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR