Satılmayan Kurbanlıklar ESK ile Değerlendirilebilecek

📌 Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Gölbaşı Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde bayram öncesi ziyarette bulundu. Hem besicilerle istişare etti hem de denetleme ekibinden bilgi alarak kendisi de küpe sorgulaması yaptı. Basın mesuplarına ise şu şekilde konuştu:

✅ “Tüm illerdeki kurbanlık satış noktaları denetleniyor. Kurbanlıkların sağlığı açısından sıkıntı yok, vatandaşlarımız kurbanlık işlemlerini rahat bir şekilde yapabilecekler. Fazlasıyla da hayvanımız mevcut. Kurban sonrasına yönelik olarak da eğer yetiştiricilerimizin satamadığı hayvanlar söz konusu olursa Et ve Süt Kurumu marifetiyle onları değerlendirme imkânı var. Kurumumuz bu konuda hazırlıklıdır.” Kurban Bayramı’na daha 2 günümüz var. Son günlerde satışlar daha da yoğunlaşır ama yetiştiricilerimiz şu anda kurbanlıkların yüzde 80’inin satıldığını ifade ettiler.”

✅ “Kesimin ehil kişiler tarafından yapılması ve kurban derisinin de iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerek. Kurbanlık kesimi sırasında çevrenin kirletilmemesi, kurbanlıklara ait atıkların sokaklara bırakılmaması ve temizlik kurallarına uyulması konularına da dikkat etmemiz gerekiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR