TKDK 20 Milyon Euro Desteği Yatırımcıyla Buluşturacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 13. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında Et-Süt-Yumurta üreten işletmeler ile Et-Süt ve Kanatlı Eti Ürünlerinin İşlenmesi, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Meyve-Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması başlıkları altında 20 Milyon Euro hibe desteği sağlayacak.

Başvuru Çağrı İlanına çıktı.

Çağrı kapsamında üreticiye Türkiye genelinde toplam 20 Milyon Avro hibe sunulacağını kaydetti.

TKDK Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü, bu çağrının hayvancılık işletmeleri ile tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi kapsamında faaliyette bulunan tesislere ait yatırımları içerdiğini ve yalnızca makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımlarına ilişkin başvurularının destekleneceğini bildirdi.

Bu desteklemeler sayesinde yatırımcıların modern ekipmanlarla çalışmalarının teşvik edilerek bir taraftan üretim standartlarının yükseltilmesi ile ürün kalitesinin artırılması sağlanmış olurken diğer taraftan tarım ve balıkçılık sektörünün gelişmesine katkı sunarak nihai ürünün daha etkili bir şekilde pazarlanmasının sağlanmış olacağı belirtildi.

Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar kapsamında faaliyet gösteren işletmelerin makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımı için başvuru tarihi 4-28 Eylül, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması için makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alım başvuruları ise 18 Eylül-12 Ekim tarihleri olarak belirlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR