TMO Mısır Alım Fiyatı 2023

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından 2023 sezonu mısır alım fiyatı ton başına 6 bin lira olarak belirlendi. Mısır alımı için randevular 23 Ağustos günüden itibaren alınabileceği ve alımlara TMO işyerlerinde 24 Ağustos’tan itibaren, lisanslı depolar üzerinden ise yine randevulu olarak 28 Ağustos’tan itibaren başlanacağı bildirildi.
TMO’nun, eski adı Twitter olan X sosyal medya platformundan, mısır alımlarının başlamasına ilişkin paylaşım yapıldı.

MISIR ALIM FİYATI BELLİ OLDU

«TMO mısır alım fiyatı, ton başına 6 bin lira olarak belirlenmiştir. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı üreticilerden, belgelerindeki üretim miktarının tamamı satın alınacaktır. TMO, Türkiye genelinde bulunan iş yerlerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda mısır alım faaliyeti gösterecektir. Ofis ile protokol imzalayan lisanslı depoculuk şirketleri, www.tmo.gov.tr internet adresinde yayınlanmakta olup üreticilerimiz bu depolara teslim ettiği ürününü Elektronik Ürün Senedi olarak TMO’ya satabileceklerdir».
TMO’nun, üreticilerin iş yerleri önünde uzun süre beklemelerini önlemek amacıyla uyguladığı randevulu alım sistemine devam edeceğine değinilen açıklamada, randevuların 23 Ağustos saat 10.00’dan itibaren alınabileceği ve alımlara TMO işyerlerinde 24 Ağustos’tan itibaren, lisanslı depolar üzerinden ise yine randevulu olarak alımlara 28 Ağustos’tan itibaren başlanacağı bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR