2021 Yılında Kaç Adet Traktör Satıldı? Pazar Lideri Kim?

❌ TARMAKBİR 17.01.2022 tarihinde bir rapor yayınlayarak; Aralık ayında traktörlerde toplam üretim & ihracat miktarını ve Kasım ayında markalara göre satış adetlerini paylaşmıştı. Bazı markalar bu ay içerisinde sosyal medya hesaplarından; Aralık ayında 2. olduklarını iddia etmişlerdi. Fakat o dönem yayınlanan raporda sadece Kasım ayındaki markalara göre satış adetleri biliniyordu. 

✅ TARMAKBİR, dün yeni bir rapor yayınladı. Raporda yine eski rapordaki 2021 yılına ait toplam traktör üretim ve ihracat verileri; Aralık ayında markalara göre satış rakamları ve 2021 yılında markalara göre trafik tescil adeti bilgileri var. Yeni rapora göre: 

✔ Aralık ayının en çok satan markası %33 ile New Holland, %10.5 ile 2. Case IH, 3. olarak da %10,3 ile Deutz-Fahr oldu.

✔ Forumda yayınladığımız geçmiş raporlara da bakarsak, New Holland son 1 sene içinde %10-15 pazar payı kaybetti. 

 John Deere, Kubota, Başak, Hattat, New Holland ve Deutz-Fahr geçen aya göre pazar payında biraz düştü. 

 Tümosan, Massey Ferguson,Erkunt ve Case IH geçen aya göre pazar paylarını arttırdılar. 

 2021 yılında 64.070 adet traktör trafik tescil kaydı yapıldı. Son 6 yıldaki en fazla traktör üretimi bu yıl yapılsa da, tescil sayısına baktığımız zaman son 6 yıldaki verilere göre 2017 yılı daha önce görünüyor. 

✔ 2021 yılında çoktan aza doğru sırasıyla; New Holland, Case IH, Tümosan, Deutz-Fahr, Erkunt’un trafik tescil kaydı yapıldı.👍 Trakkulüp olarak; son 1 sene içinde pazar payında üst sıralara çıkmayı başaran Case IH ve Deutz-Fahr markalarını tebrik ediyoruz. 2022 yılının başta tüm üreticilerin hedeflerini gerçekleştireceği ve tüm traktör markaları adına iyi geçecek bir yıl olmasını dileriz. 

✅✅ 2021 yılındaki toplam üretim ve ihracat verileri ✅✅

✅✅ Aralık 2021, markalara göre satış adetleri ✅✅

✅✅ 2021 yılında markalara göre trafik tescil sayıları: ✅✅

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR