Yeni Bakan Kirişçi, Bakanlık Bürokratlarına Seslendi

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Bakanlığa bağlı İç Anadolu bölgesinde görev yapan, bölge, il ve ilçe müdürlerinin hazır bulunduğu istişare toplantısına çevrimiçi katılarak bakanlık bürokratlarına hitap etti.

✅ “Tarım ve Orman Bakanlığı, 150 bine yaklaşan böyle büyük bir kamu çalışanı ordusu ile Türkiye’nin bu manada beşinci büyük bakanlığını oluşturuyor. Mavi, beyaz yakalı hiç fark etmez, Bakanlığımızın tüm değerli çalışanlarıyla çok büyük bir gücüz. Bugün 922 ilçeden başlayarak örgütlenme kabiliyetini gerçekleştirmiş, bunu ortaya koymuş bir bakanlığız”.

✅ “Pandemi gerçekten bunu bir kez daha gösterdi. Şu anda global düzeyde yaşananlar da gerçekten bizim sektörümüzün stratejik olduğunu gösteriyor. Stratejik ve hayati öneme haiz bir sektörün temsilcileri olarak bunun şuurunda olarak hareket etmemiz gerekir. Biz bulunmuş olduğumuz il, ilçe ya da dış dünyada mutlak suretle neyi temsil ettiğimizi, neyin neferleri olduğumuzu çok iyi bilmemiz lazım”.

✅ “Diğer taraftan bir ülkenin tarımsal üretimi kadar orman kısmı da çok önemli. Orman bizim can damarımız, hayat kaynağımız, nefes alıp verirken o teneffüs ettiğimiz havayı bize sunan Cenabı Hakk’ın bize bir nimeti. Çok iyi örgütlenmiş, ormanımızı koruyan, ormanımızı geliştiren, ormanımızı yetiştiren cengâverler. Ben orman teşkilatımızı da böyle görüyorum” dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR