Yeni | Deutz-Fahr 5Dᴷ  & Same Dorado Natural 

Sizler için; 19 Şubat’ta ülkemize yurtdışından giriş yapan ve dün itibariyle bayilerde görücüye çıkan Deutz-Fahr 5Dᴷ  & Same Dorado Natural serilerinin bir tanıtımını hazırladık. Hem bayilerin paylaştığı görsellerden; hem de yurtdışında “5D Keyline ve Dorado Natural” isimleriyle satılan serilerin teknik tablolarından ve tanıtım metinlerinden yararlandık. Türkiye pazarına sunulan traktörlerde bazı değişiklikler de olabilir.

Dilerseniz geçtiğimiz sene tanıtımını yaptığımız, daha donanımlı 5D serisini de okuyabilirsiniz. 

✅ 1) GENEL ✅
Yeni FARMotion 35, Stage V motorlarıyla güçlendirilen seriler, sınıfının en çok yönlü makinesidir. İnek ahırları gibi sıkışık alanlarda olduğu gibi açık alanda da çalışabilir. Etkili teknoloji, üstün konfor ve çok çeşitli konfigürasyon seçenekleri bulundurur.

✅ 2) MOTOR ✅

Dorado Natural ve 5Dᴷ  ailesi, 66 ila 102 HP arası güce sahip gelişmiş 3 silindirli FARMotion 35 motorlarla donatılmıştır. Bunlar, minimum bakım gerektiren kompakt, güvenilir ve verimli bakımdır. 2.000 bar Common Rail enjeksiyon ve turbo-intercooler, geniş bir motor devri aralığında pratik olarak sabit güç dağıtımı, devir hızının hemen altından itibaren etkileyici tork ve düşük yakıt tüketimi ile olağanüstü performans sağlar. DOC+DPF (70-80 modelleri) veya DOC+DPF+SCR (90-100 modelleri) ile birlikte elektronik olarak kontrol edilen harici EGR egzoz gazı devridaimi sayesinde, FARMotion 35 motorları Stage V emisyon kontrol yönetmeliklerine uygundur.

✅ 3)KABİN ve TRANSMİSYON ✅

Mükemmel görüş açısı sağlayan kabini, mekanik olarak yaylı (veya isteğe bağlı olarak hava yaylı) koltuk süspansiyonu ile sürücünün ağırlığına göre etkili bir şekilde ayarlanabilen ve ergonomik kontrollere sahip konforlu bir kabine sahiptir. Yeni analog/dijital ekran, ayarlanabilir direksiyon ile birlikte hareket eder. Yukarı yönlü görüşü önemli ölçüde artıran panoramik bir tavan da mevcuttur.  Traktörlerdeki diğer standart özellikler; elektrohidrolik olarak devreye giren dört tekerlekten çekiş, ön ve arka diferansiyel kilitleridir.

İki şanzıman konfigürasyonu seçeneği ile sunulmaktadır. Standart olarak 3 vitesli 5 vitesli bir şanzıman ve ileri-geri mekik kolu bulunur. Bu şanzıman 420/70 R30 lastiklerle  298 m/saat-40km/saat (1800 motor devri) hızlara ulaşabilmektedir. 2.şanzıman seçeneği sayesinde; direksiyon simidinin altına yerleştirilmiş, mekik koluna eklenmiş buçuk vites ile toplam vites sayısı 30+15’e çıkarır.

✅ 4) HİDROLİK VE PTO ✅

Arka kısımda 6 spoolvalf çıkışı (Türkiye versiyonlarında teyit edilmedi),  maksimum 3.500 kg kapasiteye sahip hidrolik ve  540/540 ECO/1000 kuyruk mili vitesleri sunan PTO bulunmaktadır. Arka hidrolik aksamın yağ ihtiyacını 56l/dak’lık bir pompa karşılar. Direksiyonun yağ ihtiyacı ise 20l/dak’lık farklı bir pompadan karşılanır.

Ek olarak, konsoldaki tek bir düğme kullanılarak ekipmanların kaldırılmasını ve indirilmesini sağlayan EasyLift kontrolü de mevcuttur.  PTO kavraması, mekanik bir koldan kademeli olarak devreye alınabilir.

✅ 5) TEKNİK VERİLER ✅

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR