Bakan Vahit Kirişci: “Açıklanan fiyatlar üreticimizi sevindirdi”

📌 Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Nallıhan Davutoğlan Kuş Cenneti’nde düzenlenen 7. Foto Safari açılış törenine katıldı. Törende, basın mensuplarına gündem ile alakalı şu düşüncelerini paylaştı:

✅ “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda hububat alımına yönelik açıklama yaptı. Buğday ve arpa gibi hububat alım fiyatlarıyla ilgili Toprak Mahsulleri Ofisi olarak nasıl bir yol izleyeceğimiz paylaşıldı. Bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira gibi bir fiyat açıklandı. Geçen yıl 2 bin 250 lira olan buğday alım fiyatının bu yıl desteklemeyle birlikte 7 bin 50 lira mertebesine çıkmış olması gerçekten üreticilerimiz adına oldukça sevindirici bir fiyat olarak görüyoruz.” diye konuştu.

✅ “Geçen yıl kuraklık nedeniyle mahsul arzında bir miktar eksiklik oldu. Bu yıl gerek yağışlar gerekse de üreticilerin üstün gayretleriyle 20 milyon ton civarında bir buğday rekoltesi bekliyoruz. Bu miktar bizim içerideki bütün ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek düzeydedir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR