Bakan Vahit Kirişci kendisini eleştiren milletvekillerine seslendi: “Unutun artık bu oyuncağı”

📌 Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, TBMM Genel Kurulu’nda, bakanlığının ve bağlı kuruluşların 2023 Yılı Bütçe sunumunu yaptı. Yaptığı sunumda göreve geldiği zamandan bugüne kadar üzerinde durdukları projeleriyle alakalı konuştu. Sunumun bir kısmında “Türkiye Yüzyılı” projesiyle alakalı konuşan Kirişci’nin şu söylemleri dikkat çekti:

✅ “Bu zamana kadar yaptıklarımızdan hareketle, özelikle artan nüfusumuzu, gelişen refahımızı, artma eğilimindeki ihracatımızı, gençlerimizin, kadınlarımızın tarım sektöründeki istihdamını önceleyen bir anlayışla, biyoçeşitliliğimizi de koruyarak tarımdaki vizyonumuzu ortaya koyuyoruz. Ben burada ‘tarımda sorun var’ diyen milletvekillerimize bu sorunun yaşandığı köylere birlikte gitmeyi davet ediyorum. Dolayısıyla tarım oyuncağı, orman oyuncağı elinizden alındı. Unutun artık bu oyuncağı.” 

✅ “Sen üret yeter” sloganıyla duyurduğumuz yeni tarım vizyonu çiftçiye 1 Ekim’den itibaren Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) e-Devlet kapısından erişim imkânı sağlandı. Bürokrasiyi azaltarak yaklaşık 2,2 milyon üreticiye emek, zaman ve para tasarrufu yapıldı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR