Bakan Yumaklı: Türkiye, Küresel Arenada Önemli Bir Aktör

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Kars İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünya genelindeki etkileyici konumuna vurgu yaparak, “İstiklal ve istikbal davasıyla birlikte tarihin öznesi olma yolunda önemli bir mesafe kat ettik. Türkiye, artık dünyanın oyun kurucu ülkelerinden biri haline gelmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın küresel vizyonu, ‘dünya beşten büyüktür’ ve ‘daha adil bir dünya mümkün’ söylemleriyle dünya siyasetine yön vermektedir.” dedi.

Bakan Yumaklı, AK Parti’nin büyük bir aile olduğunu belirterek, bu aileyle birlikte Türkiye’yi daha ileri noktalara taşımaktan gurur duyduğunu ifade etti. İbrahim Yumaklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde AK Parti’nin, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle önemli projelere imza attığını vurguladı.

Türkiye’nin 21 Yılda Gösterdiği Başarılar: Yumaklı, “Türkiye’nin 21 yıl içinde nereden nereye geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. AK Parti’nin kalkınma vizyonu burada çok açık olarak görülür. Geleceğe yatırım yapan, her alanda yapısal dönüşümler yapan bir AK Parti vardır. Böylelikle, bugün ne mutludur ki büyük düşünen, çıtasını sürekli yükselten bir Türkiye var.” şeklinde konuştu.

Küresel Düzeyde Türkiye’nin Rolü: Bakan Yumaklı, Türkiye’nin küresel arenadaki etkin rolüne vurgu yaparak, “Türkiye’nin 21 yılda dünya çapında elde ettiği başarılar, ekonomik ve sosyal kalkınma projeleriyle ortadadır. Türkiye artık sadece kendi coğrafyasının değil, tüm dünyanın dikkatini çeken bir ülke haline gelmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde çıktığımız bu kutlu yolda, kalplerimiz aynı sevda, aynı Türkiye aşkıyla çarpıyor.” diye ekledi.

Tarım ve Orman Politikalarındaki Başarı: Tarım ve Orman Bakanı, Türkiye’nin tarım ve orman politikalarında da önemli adımlar attığını belirterek, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak ülkemizin her köşesinde çiftçimize destek oluyoruz. Yaptığımız çalışmalarla tarım sektörünü daha sürdürülebilir hale getiriyoruz. Çiftçimizin refahını artırmak ve tarımsal üretimi güçlendirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çiftlik Ziyareti ve Coğrafi İşaretli Ürünler: Bakan Yumaklı, Kars’ta gerçekleştirdiği çiftlik ziyaretinde coğrafi işaretli “Kars Türk Çoban Köpeği” ve Zavot ırkı sığırları inceledi. Çiftlikte yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alarak, Türkiye’nin tarım politikalarını bir üst seviyeye taşıyacaklarını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR