Erkunt Traktör Fabrikasından Kareler

TrakKulüp üyesi Ercan AYKUŞ yazdı:
Herkese merhabalar.
26.05.2016 tarihinde Erkunt Traktör fabrikasındaydım. Çok detaylıca fabrikayı gezdim. Sağ olsun Yalçın Bey ve Hüseyin Bey tren garından alıp bırakana kadar yanımdan ayrılmadı. Sürekli sordum ve cevapları yerinde göstererek itina ile cevapladılar.

 

Sizler için elimden geldiğince bol bol fotoğraf çekmeye çalıştım, tabi bazı yerlerin fotoğraflarını çekemedik. İnşallah bir gün yolunuz düşerse oralara canlı canlı görürsünüz. Belki Trakkulüp olarak gideriz. 😉

2012 yılında da gezmiştim. 4 yıllık değişim hakkında bilgi vereyim. Eskiden üretimden çıkan traktör kontrolden sonra sevkiyata gidiyordu. Şimdi ise belli yerlere kontrol noktaları oluşturulmuş. Yakalanan hata orada çözülmeden bir sonraki yere geçemiyor. Kalite kontrol en üst seviyede. Mesela diferansiyel ile vites kutusu birleştirilince gereken değerler tamamsa diğer yere geçiyor. İnanılmaz bir üretim yoğunluğu var.
Erkunt Traktör çalışanlarına, Yalçın Bey, Hüseyin Bey ve Tolga Bey’e ayrıca teşekkür ederim huzurlarınızda. Satış sonrası hizmetlerden Atakan Bey, Furkan Bey ve kurumsal hizmetler yetkililerine de ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim.
Raflardaki motor bloklarının üzerinde TTF, Tümosan, Deutz ve SİSU 3-4 silindirli motor blokları yazıyor.
Fotoğrafları beğenirsiniz umarım. Üretimden sahaya, kabin hattından sandık motorlara, sevkiyata kadar birçok fotoğraf var.
İyi seyirler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR