Gaziantep’te Tarımın Geleceği Sergileniyor: 14. GAPTARIM Fuarı Başladı!


Gaziantep’te 14. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı Başladı

Gaziantep’te düzenlenen 14. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM), görkemli bir törenle kapılarını açtı. Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ticaret Borsası ve Gaziantep Ziraat Odası’nın destekleriyle Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da himayesinde toplamda 270’e yakın firma katılım sağladı.

GSO Başkanı Adnan Ünverdi, fuarın Gaziantep’in gıda sektöründeki büyümesine önemli bir katkı sağlayacağını vurgulayarak, “Gaziantep, dünyayı doyuran bir şehir. Tarım ve gıda sektöründeki varlığımızı her geçen gün artırıyoruz. Özellikle gıda ihracatımızın yükselmesiyle Gaziantep, dünya genelinde dikkat çeken bir aktör haline geldi.” dedi.

Fuarın, tarım ve hayvancılık sektöründeki teknolojik gelişmeleri, ürünleri ve ekipmanları bir araya getirerek sektör temsilcileri ve üreticilerle buluşturduğunu belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, bu tür organizasyonların her geçen gün kapsamını genişleterek büyümesini hedeflediklerini söyledi.

Fuar kapsamında, tarım makineleri, traktörler, biçerdöverler, çapa makineleri, dronlar, solar enerji çözümleri, yem, fidancılık, tohum, gübre ve yöresel ürünler gibi geniş bir ürün yelpazesi ziyaretçilere sunulacak. Etkinlik, 24 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Gaziantep’in tarım ve hayvancılık sektöründeki son gelişmelerin ve yeniliklerin paylaşıldığı GAPTARIM Fuarı, bölge ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR