Kabine toplantısı akıla yeni soru işaretleri getirdi… Alınan karar ile gübrenin piyasa fiyatı düşecek mi?

📌 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü kabine toplantısının ardından gündem hakkında konuştu ve bazı seçim vaatlerini üstü kapalı şekilde verdi. Tarım sektörü ile alakalı olarak ise, Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla gübre fiyatlarında sabit fiyat ve indirim uygulamasına gideceklerini belirtti. Kabine toplantısının ilgili kısmını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

✅ “Çiftçilerimizin en önemli girdileri olan kimyevi gübre ve karma hayvan yemi fiyatlarında hem indirim yapıyor, hem de fiyat sabitlemesine gidiyoruz. Tarım Kredi Kooperatifleri ilkbahar döneminde yoğun olarak kullanılan Dap,üre, amonyum sülfat, 20.20 ve Nitro Power kimyevi gübre çeşitlerinde yüzde 13’e varan indirim yapacak.”

✅ “Ayrıca karma yemde de %5’e varan indirim yapılacak. En az bunun kadar önemlisi de, gübre ve yem fiyatlarını nisansonuna kadar sabitlenecek. Gübre ve yem fiyatlarında üreticimiz lehine bir gerileme olursa elbette bunu tekrardan düzenleyeceğiz. Ama yeni fiyat listesi artışlardan etkilenmeyecek” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR