Massey Ferguson’un Yeni Serisi Belli Oldu | “3 Uzman”

📌 Massey Ferguson; yaklaşık 1 ay önce 75-120 hp aralığında 5 farklı modelle yeni bir serinin geleceğini duyurmuştu. Traktör serisinin isim tahmininde bulunmuştuk fakat Massey Ferguson hepimizi yanıltarak, seriye “3 Uzman” ismini verdi. Serinin teknik tablosu ve Türkçe broşürü henüz bulunmuyor. Şimdilik Massey Ferguson’un sitesinde bulunan tüm bilgileri aşağıya bırakıyoruz.

✅ PowerShuttle ve Speedshift özellikli yeni ‘Eco’ 30F/15R şanzıman, tüm işlemlere mükemmel şekilde uyması için geniş bir hız seçeneği sunar. Düşük motor devirlerinde ulaşılan 40 km/s azami hızı ile sessiz çalışır ve yakıt tasarrufuna yardımcı olur.

✅ Yeni Stage V, 4 silindirli, 3,6 litre motor artık 75-120 hp güç üretiyor ve en modern, büyük ve zorlu ekipmanları çalıştırmak için gereken performansı 5 farklı model ile sunuyor.

✅ MF 3 Uzman serisi, mükemmel görünürlüğü ve manevra kabiliyeti ile çalışmayı bir zevk haline getirir. Geniş direksiyon açısı, kavisli şasi tasarımı ve otomatik dört tekerlekten çekiş çalışması sayesinde dar dönüşler kolayca elde edilir. Geniş bir cam alan, olağanüstü bir çepeçevre görüş sağlar. Sekiz adede kadar LED lamba, hava karardığında işin yapılmasına yardımcı olurken, verimli buğu giderme ve ısıtmalı aynalar sabahın erken saatlerinde çalışmaya yardımcı olur.

✅ Sade kontrollere sahip yüksek kaliteli, sessiz çalışma alanı, uzun çalışma günlerinden en iyi şekilde yararlanmanız için zinde kalmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Kabin konforu büyük ölçüde artırılarak ekstra baş mesafesi ve bacaklarınızı uzatmak için daha fazla alan sunulur. Yeni bir kontrol ve pedal düzeni ile birlikte yeni bir sezgisel renkli gösterge paneli, üretkenliği artırmaya, zamandan tasarruf etmeye ve performansı iyileştirmeye yardımcı olan çalışmayı kolaylaştırır. Konforu daha da artırmak için VI, SP ve FR modellerinde asılı ön aks seçeneği ile geniş, asılı koltuk ve verimli klima bulunur. Parlak LED aydınlatma, ısıtmalı aynalar ve radyo da işleri kolaylaştırmaya yardımcı olur.

✅ MF 3 Uzman traktörler, Massey Ferguson’un daha büyük serilerinde kullanılan kullanışlı, kullanımı kolay kontroller ve teknolojiden yararlanır. Bunlar, PowerShuttle mekik ve iki vitesli Speedshift ile gelişmiş şanzıman işlemini içerir. Ayrıca hem şanzımanı hem de hidroliği çalıştıran benzersiz çok işlevli joystick ile elektronik askı kontrolü (ELC), seviyeleme ve ofset için özel bir joystick ve elektro-hidrolik spool valfler bulunur.

✅ Büyük modern ekipmanlar, güçlü, 3,1 ton kapasiteli arka askı ile kolaylıkla kaldırılır. Ön mesnet veya isteğe bağlı ön askıdaki makinelerle birlikte çalışmak, üretkenliği ve ekonomiyi daha da artırır. Bu traktörler için özel olarak tasarlanmış yeni bir şasi, bir dizi ortaya monte ekipmanı taşımalarını sağlar. 120L/dk’ya kadar akış sağlayan yüksek kapasiteli hidrolik, arka PTO ve ön PTO opsiyonu ile birlikte modern, zorlu ekipmanları kolaylıkla çalıştırır. Çok yönlülüğü daha da artırmak için, MF 3 Uzman serisi, yalnızca ön yükleyici ve ataşmanların monte edilmesini gerektiren rakipsiz bir fabrikada takılan özellikler yelpazesiyle donatılmış “ön yükleyiciye hazır” olarak da sipariş edilebilir.

📌📌📌 FARKLI ARAZİ ŞARTLARINA UYGUN TASARLANAN, FARKLI BOYUTLARDAKİ TRAKTÖR SÜRÜMLERİ 📌📌📌

📌📌📌 SERİNİN DONANIM PAKETLERİ  📌📌📌

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR