Tarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçilere Toplam 142 Milyon TL Destekleme Ödemesi Hesaplara Aktarılıyor

Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteği, Damızlık Ana Arı Desteği kapsamında çiftçilere yapılan ödemelerin detayları.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye genelindeki çiftçilere yönelik önemli destekler kapsamında toplam 142 milyon 582 bin Türk Lirası değerinde destekleme ödemesi gerçekleştirdi. Bu destekler arasında Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteği, Damızlık Ana Arı Desteği gibi çeşitli alanlara yapılan ödemeler çiftçilerin hesaplarına aktarıldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği kapsamında 90 milyon 346 bin Türk Lirası, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteği için 52 milyon 128 bin TL, Damızlık Ana Arı Desteği için ise yine 52 milyon 128 bin TL olmak üzere toplamda 142 milyon 582 bin TL destekleme ödemesi gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, çiftçilere yönelik desteklerin sürekli olarak devam edeceğini ve tarım sektörünün daha da güçlenmesi için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti. Bu tür desteklerin çiftçilerin motivasyonunu artırdığı ve tarımsal üretimin kalitesini yükselttiği de vurgulandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR