‘TarımCebimde’ uygulaması Bakan Vahit Kirişci tarafından tanıtıldı

📌 Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci bakanlık tarafından geliştirilerek çiftçilerin hizmetine sunulan “TarımCebimde” mobil uygulamasının tanıtım toplantısına katıldı. Android ve IOS işletim sistemlerinde kullanılabilecek bu uygulama ile bitkisel üretim destek ödeme takvimi, küpe sorgulama, ölüm bildirme, kayıp küpe bildirme gibi hizmetler sunulacak. Uygulamanın Android versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

✅ “TarımCebimde mobil uygulamamız için dijitalleşme adına bir devrim diyebiliriz. Burada paylaşacağımız uygulamanın birinci versiyonu olacaktır. TarımCebimde 1.0, tamamıyla yerli ve milli bir uygulamadır. İlk günden bugüne uygulamanın hayata geçirilmesinde dökülen akıl ve alın teri, tamamıyla Bakanlığımız personeline aittir. Uygulama için herhangi bir özel bütçe oluşturulmamış, Bakanlığımızın iç kaynakları seferber edilmiştir. TarımCebimde 1.0 mobil uygulaması, 1 Ocak itibarıyla tüm mobil marketlerden mobil cihaza indirilip açıldığında herhangi bir kayıt işlemi gerektirmeden ana sayfaya erişilebilmektedir.”

✅ “İlçe bazlı ürün önerileri herkese açık. ÇKS belgesi alma menüsü kayıtlı olan çiftçilerimizin girebileceği bir alan. Destek menüsü bütün herkese açık. Hayvansal üretimle ilgili menüde 7 tane alt menü var, burada da herkese açık menüler var, mesela küpe sorgulama herkese açık. Destek takvimi menüsünde ise verilecek desteklerin tarihlerine ilişkin bilgiler yer alıyor. Mobil uygulamada ayrıca haber ve duyuru ile ilgili bölümler de yer alıyor. Eğitim ve yayın ile ilgili de herkesin erişim sağlayabileceği bilgiler yer alıyor. Ayrıca, e-Devlet hizmeti menüsü de var, burada sizi Bakanlığımızın e-Devlet üzerinden sunduğu hizmetlere yönlendiriliyorsunuz” dedi.

✔ Uygulamanın arayüzü ve verilen hizmetler ile alakalı resimler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR