TMO, Hububat Hasat Sezonu Öncesi Son Personel Toplantılarını Yaptı

📌 Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Eğitim, Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı,  12-15 Mayıs tarihleri arasında Aydın’da gerçekleştirildi. Toplantıda merkez ve taşra birim amirlerinden sunum alınarak, önümüzdeki sezon öngörüleri hakkında bilgi toplandı. Hububat fiyatları ve açıklanacağı güne dair bir bilgi paylaşılmadı. Genel Müdür Ahmet GÜNDAL‘ın kamuoyuyla paylaşılan konuşmaları şunlardı:

✅ “Vatanı ve milleti için en iyisini yapma gayretinde olan Kurumumuz, bu zor günlerde de üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiştir. TMO olarak biz, büyük bir aileyiz. Bu süreçleri geçmişte de başarıyla yönettik. Kurumumuz bu yönüyle övgüyü hak etmektedir. Tüm çalışma arkadaşlarımız yaptığı çalışmalarla takdiri hak ediyor.” 

✅ “Pandemi nedeniyle Kurumumuzun görev yükü arttı, TMO olarak olağanüstü dönemleri başarıyla yönettik. Pandemi ile birlikte gıda komitelerinin sürekli katılımcısı olduk. Bu kapsamda ‘Un Regülasyon Çalışması’nı başlatarak taahhütlü sistem uyguladık. 2021 yılında yaşanan ağır kuraklık nedeniyle besicilerimizin maliyet yükünü hafifletmek için ‘Yem Regülasyon Çalışması’nı başlattık. Yine 2021 yılında oluşan arz fazlası patates ve soğanları alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık.’’

✅ ‘’Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sizlerin nezdinde tüm personelimize teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize düşen görevi başarıyla yerine getireceğimizden eminim.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR