Tekirdağ`da İlaçlamalar Başladı.

Tekirdağ´da Çekirgeler Tarım Arazilerine Zarar Veriyor başlıklı haberimizde belirttiğimiz üzere, Tarım ve Orman Bakanlığı ücretsiz ilaç yollamıştı.İlaçları eline ulaşan çiftçiler ay çiçeği tarlalarını ilaçlamaya başladılar.Konuya ilişkin AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş tarlalarda incelemede bulunup açıklama yaptı.

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde ayçiçeği tarlalarında çekirge sürülerinin artması üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı ücretsiz ilaç gönderdi. Çiftçiler, ilaç temini sonrası arazilerini ilaçlamaya başladı. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş, ilaçlama çalışmalarının yapıldığı alanlarda inceleme yaptı ve çiftçilerle görüştü. Diktaş, çekirgelerle mücadele için erken önlem alındığını ve tarlalarda herhangi bir zararın olmadığını belirtti.

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde ayçiçeği tarlalarında çokça görülmeye başlayan çekirge sürülerine karşı ilaçlama başlatıldı.

Hava sıcaklığının artması ile kırsal alanlarda çekirge yoğunluğu yaşanıyor.

Bölgede yapılan inceleme sonrası Tarım ve Orman Bakanlığı üreticilere ücretsiz ilaç gönderdi. İlaç temini sonrası çiftçiler arazilerini ilaçlamaya başladı.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş ilaçlama çalışmalarının yapıldığı alanlarda inceleme yaptı, İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, Hanoğlu Mahallesi Muhtarı Turgay Güngör ve çiftçilerle görüştü.

Diktaş, inceleme sonrası yaptığı açıklamada, çiftçilerin bildirmesi üzerine yetkililerin çekirgelerle mücadele için harekete geçtiğini söyledi.

İlaçlama çalışmalarının başladığını ifade eden Diktaş, “Arılara zarar vermemesi için akşam saati bekleniyor. Esasında erken önlem almış olduk. Tarlalarımızda, ayçiçeklerimizde herhangi bir maddi zarar gözükmemekte. Çok ufak, etraflarında ufak ufak başlamış iken müdahale edildi.” dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR