Besicilere uygun fiyatla satılacak arpa ve mısırın regülasyonu Bakanlığa sunuldu…

📌 TMO Genel Müdürü Ahmet GÜLDAL, Toprak Mahsulleri Ofisi Merkez Birimleri Koordinasyon Toplantısında ürün alımları hakkında konuştu.

✅ “Fiyatların hasat öncesinde açıklanması ve faaliyet alanımızdaki ürünlere iyi fiyat verilmesi üreticileri TMO’ya yöneltti. Piyasa gelişmeleri sürekli takip edildi, ihtiyaç duyulduğunda bazı ürünlerde alım fiyatlarımızı güncelledik. Üreticilerimiz alım politikalarımızdan oldukça memnun. 1999 yılından bu yana en yüksek stoku oluşturduk. Bir yandan alımlarımız devam ederken diğer yandan piyasa regülasyon çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Ekmeğe giden yolculukta un fiyatlarını regüle etmeye devam ediyoruz. Diğer yandan besicilerimize uygun fiyatla arpa ve mısır satışını içeren yem regülasyon çalışmamızı tamamlayarak Bakanımıza sunduk. Önümüzdeki dönemde alım sezonumuz tamamen bitmiş olacak. Biz TMO olarak piyasa yönetim çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.” 

✅ “Biz TMO olarak sektörle sıklıkla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bu açıdan saha ziyaretlerimiz çok önemli. Hem üreticilerimizle hem de üretici temsilcileriyle bir araya gelerek ilk elden bilgilendirmeler yapıyoruz ve onların taleplerini dinliyoruz. Vatanımız ve milletimiz için çalışmaya, üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR