Çiftçilere 9 Milyar Liralık Mazot ve Gübre Desteği: Ödemeler Başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Çiftçilere 9 Milyar Liralık Destek: Mazot ve Gübre Ödemeleri Başladı

Tarım sektörüne verilen destekler kapsamında, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından yapılan açıklamaya göre, çiftçilere yönelik 9 milyar liralık mazot ve gübre destek ödemeleri bugün itibarıyla başlatıldı. Bakan Yumaklı, çiftçilere sağlanan bu desteklerin üretimin sürdürülebilirliğini artırmayı hedeflediğini belirtti.

Bu kapsamda, ülkenin dört bir yanında tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçiler, mazot ve gübre destekleriyle ekonomik anlamda rahat bir nefes alacaklar. Bakan Yumaklı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bugün yaklaşık 9 milyar liralık mazot ve gübre destek ödemesi, ülkesi için üreten çiftçilerimizin hesaplarına aktarılıyor. Türkiye Yüzyılı üreticinin de yüzyılı olacak.” ifadelerini kullandı.

Tarım sektöründeki desteklerin devam edeceğini vurgulayan Bakan Yumaklı, çiftçilerin ekonomik olarak güçlenmesini ve üretimde kaliteli bir artış sağlanmasını amaçladıklarını belirtti. Türkiye’nin tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelinin artırılması için atılan adımlar altılmaya devam edeceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR