Genel Müdür Ahmet Gündal, TMO’nun bu sene de ucuz mısır satacağının sinyallerini verdi…

📌 TMO‘nun Merkez ve Taşra Birim Amirleri Koordinasyon toplantısında konuşan Genel Müdür Ahmet GÜLDAL, TMO alımlarını değerlendirdi.

✅ “TMO olarak çok aktif bir alım politikası yürüttük/yürütüyoruz. Alımlarımızın kusursuz şekilde ilerlemesi için büyük gayret gösteren başta taşra birimlerimizdeki personelimiz olmak üzere tüm personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Alım sezonun başlaması ile arkadaşlarımız üzerlerine düşeni eksiksiz yerine getirdiler. Şuana kadar hiçbir problemle karşılaşmadan alımlarımızı yaptık. Bazı ürünlerde alımlarımız tamamlandı. Ancak kuru üzüm, kabuklu fındık, çeltik mısır ve kısmen de haşhaş alımlarımız devam ediyor. Alım sezonuna başladığımız enerji ile bu süreci devam ettirip sonlandıracağız”

✅ “Yem ve un regülasyonu faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu faaliyetlerimiz kapsamında da piyasaları yakından takip ediyoruz. Yem regülasyonu çalışmamızda 5.250 TL olan arpa satış fiyatımız kapsamında üreticilerimize yem hammaddesi tedarik ediyoruz. Bu yıl geçen yıldan farklı olarak arpa tahsislerini üretici örgütleri üzerinden yapıyoruz. Ürün teslimlerini de 2’şer aylık satış periyodu ile gerçekleştireceğiz. Mısır hasadının tamamlanmasına müteakip mısır tahsislerimizi de üreticilerimize yapacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR