Şahinbey Belediyesi, Hayvan Yetiştiricilerine 45 Milyon Kilogram Yem Desteği Sağlıyor

Gaziantep’in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hayvan yetiştiricilerine yönelik hayvan yemi desteği kapsamında 7 milyon kilogram daha yem dağıtımı için protokol imzaladı. Bu güncel destekle birlikte toplamda 45 milyon kilogram yem sağlanmış olacak. Yapılan bu önemli adım, Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine verdiği desteklerin bir parçası olarak dikkat çekiyor.

Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen imza törenine Vali Kemal Çeber ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu katıldı. Protokol kapsamında hayvan yetiştiricilerine 7 milyon kilogram yem dağıtımının yanı sıra daha önce çeşitli desteklerin de sağlandığını belirten Başkan Tahmazoğlu, çiftçilere yönelik gerçekleştirilen bu projelerin kentteki tarımsal üretimi artırmaya yönelik önemli adımlar olduğunu vurguladı.

Başkan Tahmazoğlu’nun açıklamalarına göre, daha önce çiftçilere gübre, tohum, fide, zeytin ve fıstık fidanı gibi destekler sağlanmış, şimdi ise hayvan yetiştiricilerine yönelik yem desteği programı kapsamında 7 milyon kilogram hayvan yemi dağıtımı gerçekleştirilecek.

Gaziantep Valisi Kemal Çeber de bu desteklerin şehirdeki tarımsal üretimi artırmak adına oldukça önemli olduğunu ifade etti. Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine verilen desteklerin ekim alanlarının verimliliğini artırdığını belirten Vali Çeber, bu desteklerin çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerinin hayatını kolaylaştırdığını söyledi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Çiftçilerimize daha önce gübre, tohum, mercimek tohumu gibi önemli desteklerde bulunduk. Şimdi de hayvan yetiştiricilerimize yönelik 7 milyon kilogram daha hayvan yemi dağıtımı için protokol imzalıyoruz. Bu desteklerimiz, çiftçilerimizin ve hayvan yetiştiricilerimizin ekonomik olarak güçlenmelerine katkı sağlamaktadır. Şahinbey Belediyesi olarak tarıma ve hayvancılığa verdiğimiz desteklerle kentimizin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu desteklerin bölgedeki tarım ve hayvancılık faaliyetlerini destekleyerek ekonomik kalkınmaya katkı sağlaması beklenirken, Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine yönelik sağladığı bu tür destek programları önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR