Tarım Bakanı Yumaklı’dan TMO açıklaması

Tarım Bakanı Yumaklı yaptığı açıklamada TMO’nun kendisine gelen ürünleri açıklamış olduğu fiyattan herhangi bir zaman sınırı olmadan alacağını söyledi.

Bakan Yumaklı, 15 Temmuz darbe girişiminin yedinci yıl dönümünde, darbe günü Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde 2 kamyon lastik ve 4 römork saman yakarak, F-16’ların geçişini engellemeye çalışan Bitik Mahallesi Muhtarı Hicabi Bitik’i evinde ziyaret etti.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Yumaklı, 15 Temmuz’un önemine değinerek, “Kendilerine bu memleketin evlatlarının teslim ettiği, vatan savunması için verdiği her türlü ekipmanı bu milletin evlatlarının üzerine bomba yağdırmakta zerre tereddüt etmeyen bu hainler, bir şeyi unuttular; o da yeri geldiği zaman bu millet her şeyi geride bırakır, vatanları için çıplak elle bile onların karşısına dikilir. Nitekim de öyle oldu” ifadelerini kullandı.

“TMO ZAMAN SINIRI OLMADAN ÜRÜNLERİ ALACAK”

Bakan Yumaklı, üreticilerin ürün hasadına devam ettiğini hatırlatarak, “Memleketin her yerinde devam eden hasat şu anda yüzde 50’yi geçti. Toprak Mahsulleri Ofisi, kendisine gelen ürünleri açıklamış olduğu fiyattan herhangi bir zaman sınırı olmadan alacak. Şu anda bazı yerlerde fiyatların düşük olmasından kaynaklı diğer piyasa aktörlerinin almadığını, almaktan imtina ettiğini biliyoruz” diye konuştu.

“YOĞUNLUK BİRKAÇ HAFTA SÜREBİLİR”

Bu sene rekoltenin iyi olmasının kendilerini sevindirdiğini aktaran Yumaklı, şunları kaydetti:

“Elhamdülillah çok yoğun bir hasat sonucunda alım talebi gelebilir. Bunlar için zamana ihtiyacımız olabilir. Kısmen operasyonel sıkıntılar da olabilir. Bunların tamamını gidermeye çalışıyoruz. Eğer böyle bir sorun varsa bulunduğunuz yerdeki il ilçe müdürlüklerine haber verirseniz bu problemleri arkadaşlarımız çözmek suretiyle sıkıntıları giderecekler. Belki 1-2 hafta sürebilecek yoğunluk var. İnşallah ondan sonra herhangi bir sıkıntı kalmayacaktır” diyerek açıklamalarda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR