ZY Traktör, “Üretime tam gaz devam” dedi

📌 Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, katıldığı bir televizyon programında kendine yöneltilen elektrikli traktörle alakalı bir soruya “Şu anda benim ilgi alanımda değil” diye karşılık vermiş ve bu durum muhalefet partileri tarafından meclis gündemine taşınmıştı. Sosyal medya ve geleneksel medyada bu programa neden son verildiği sorulmuş ve Bakanlık yoğun eleştiri almıştı. 

⭕ Bu olayların geçtiği hafta ‘ZY Elektrikli Traktör’ün tüm sosyal medya hesaplarını kontrol etmiştik ve Linkedin -iş dünyasının sosyal medyası- hesabını gözden geçirdiğiöizde, hesapta paylaşılan bütün gönderilerin ve yapılan etkinliklerin gizlenmiş olduğunu gördük. Daha önceden bu hesap, elektrikli traktördeki çeşitli yenilikleri gösterme ve kurumdaki yeni haberleri paylaşma amacıyla kullanılıyordu. Bu olay döngüsü içinde bu koşulları düşündüğümüzde, ZY Traktör Türkiye’deki etkinliklerine son mu verdi? sorusu akıllara geliyordu. 

✅ Bugün ZY Traktör’ün Linkedin hesabında fabrika içindeki bir ekip fotoğrafı paylaşılarak, elektrikli traktör bünyesindeki tüm etkinliklerin sürdüğü gösterildi. Ayrıca daha önce gizlenen tüm gönderi ve etkinlikler de tekrardan herkese açık hale getirildi. Bu bilgiler ışığında firmanın süreçte bir durgunluk yaşayıp, tekrar üretime hız kesmeden devam etme kararı aldığı düşünülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR