Gezici Araç Muayene İstasyonu Çotlu Mahallesinde Hizmete Girdi

Yüreğir Ziraat Odası’ndan Çiftçilere Büyük Kolaylık: Gezici Araç Muayene İstasyonu

Yüreğir Ziraat Odası, çiftçilerin traktörlerinin periyodik muayenelerini şehir merkezine gitmeden yapabilmeleri için Gezici Araç Muayene İstasyonu’nu Çotlu Mahallesinde hizmete sundu. Bu hizmet sayesinde çiftçiler, zaman ve maliyet tasarrufu yaparken, tarım sezonunda işlerini aksatmadan traktör muayenelerini gerçekleştirebiliyorlar.

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, “Göreve geldiğimiz 2015 yılında çiftçi ve muhtarlardan gelen talep üzerine başlattığımız ve sürekli hale getirdiğimiz bu hizmet, çiftçilerin zaman ve maliyet tasarrufu yapmalarını sağlıyor. Şehir merkezine gitmek zorunda kalmadan, muayene işlemlerini gerçekleştiren çiftçiler, bu uygulamadan oldukça memnun,” dedi.

Doğan, özellikle tarım sezonunda zamanın çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Birden fazla traktöre sahip çiftçilerin, yoğun zirai faaliyetleri dolayısıyla araç muayene işlemlerine zaman ayırmaya fırsat bulamayabiliyor. Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını ön planda tutarak, onların hayatını kolaylaştırmak için çeşitli projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Gezici Araç Muayene İstasyonu, çiftçilerimizin işlerini aksatmadan ve zaman kaybetmeden traktör muayenelerini yapmalarına imkan tanıyor. Bu hizmetle çiftçilerimizin yanındayız ve onların işlerini kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz,” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR