Kılıçdaroğlu çiftçiye vaadini verdi: “Tamamen vergisiz kırmızı mazot getireceğiz”

📌 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında uygulamak istedikleri tarım politikaları hakkında konuştu:

✅ “Çiftçiye verilen destek 2022’de 39 milyar lira, oysa ki kanuna göre verilmesi gereken destek 134 milyar lira. Para nereye gidiyor? Şu soruyu kendine sor, hakkın olan destek niçin sana ödenmiyor ve bunu neden talep etmiyorsun? Ama hiç endişe etme senin hakkını bu kardeşin savunacak, hiç endişe etme. Artık tarımın stratejik bir sektör olduğunu dünya biliyor, bunlar bilmiyor. Burdan çiftçi kardeşlerime sesleniyorum… ‘Ya CHP gelince ne yapacak?’.”

✔ 1) Senin bankadan aldığın kredilerin faizlerini bir günde sıfırlayacağım.

✔ 2) Havza bazlı planlama yapacağım. Kim neyi ekiyorsa önceden bilecek. Hiç bir çiftçi asla zarar etmeyecek. Bu planda çiftçi ziraat mühendisine, veterinere ücret ödemeyecek. Onun emrinde ziraat mühendisi, veteriner olacak. Bütün hizmeti alın teri dökene bedava olacak, onların tamamı kamu personeli olacak.

✔ 3) ÖTV’siz ve KDV’siz kırmızı mazot getireceğiz. Yata veriyorsun, asıl çiftçiye vermen lazım.

✔ 4) Kadınların ve kırsaldaki gençlerin sigorta primlerini biz ödeyeceğiz. Altın teri döküp, yeri zamanı gelince emekli oalcaklar. Bu sözümü bir yere yazın, sözün nasıl tutulduğunu görün.

[MEDIA=twitter]1605160060589674496[/MEDIA]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR