Paris Tarım Fuarı’nda Rekor Fiyatla Satılan 990 Kilogramlık İnek

Paris Uluslararası Tarım Fuarı’nda Rekor Fiyatla Satılan Dev İnek

Fransa’nın düzenlediği Paris Uluslararası Tarım Fuarı’nda, 990 kilogram ağırlığındaki bir inek, yaklaşık 17 bin avroya satılarak rekor bir fiyata ulaştı. Korsika Adası’ndan gelen bir kasap tarafından satın alınan bu devasa hayvan, Aquitaine Sarışınları ırkından olup, fuarda büyük ilgi gördü.

Paris Uluslararası Tarım Fuarı, Fransız tarım sektörünün ve hayvan yetiştiriciliğinin önemli bir platformu olarak kabul edilmekte. 60’ıncısı düzenlenen fuar, büyükbaş hayvanların tanıtıldığı stantlardan birinde adeta bir rekora sahne oldu. Aquitaine Sarışınları ırkına ait 990 kilogram ağırlığındaki bu özel inek, 17 bin avroya alıcı buldu.

Damien Blanc, fuarın birinci salonda tanıtılan Aquitaine Sarışınları ırkının büyük ilgi çektiğini ifade ederek, 26 Şubat’ta satılan 990 kilogramlık inek ile rekor bir fiyata ulaştıklarını belirtti. Bu özel hayvanın Korsika Adası’nın Porto-Vecchio kentinden gelen bir kasap tarafından satın alındığını söyleyen Blanc, kasabın bu ineği dükkanının reklamını yapmak ve vitrininde sergilemek için aldığını açıkladı.

Blanc, Aquitaine Sarışınları ırkını “güneybatıya ait büyük hacmi olan bir ırk” olarak tanıtarak, bu hayvanların et verimliliği açısından oldukça avantajlı olduğunu belirtti. Paris Uluslararası Tarım Fuarı, 3 Mart tarihine kadar ziyaretçilere ev sahipliği yapacak ve Fransız tarımının zenginliğini sergilemeye devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR