Tarımın Kalbi İzmir’de Atacak: Agroexpo 2024 Başlıyor

Agroexpo 2024: Tarım ve Hayvancılığın Buluşma Noktası Fuar İzmir’de!

Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı olan Agroexpo’nun 19. etkinliği, 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek. Orion Fuarcılık Tanıtım Hizmetleri A.Ş. tarafından düzenlenen bu özel etkinlik, tarım ve hayvancılık sektörünü bir araya getirerek önemli bir platform sunmayı hedefliyor.

Geçen yıl Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo, 74 ülkeden 449 katılımcı ve 105.716 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı. Yunanistan, Cezayir, Nijer, Tunus, Katar, Ürdün, İspanya, Almanya gibi ülkelerden toplam 164 yabancı firma temsilcisi ve yüzlerce Türk firma, “Alım Heyeti İkili Görüşmeleri”nde rekordaki ticari anlaşmalara imza atmıştı.

Bu sene ise fuara 100’den fazla ülkeden 500 firmanın katılması ve 3 Milyar Dolarlık bir iş hacmi oluşturulması hedefleniyor. Fuarın beş gün süresince 300.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Agroexpo’da yer alacak sektörler arasında arıcılık, hayvancılık, sulama sistemleri, iş ve tarım makineleri, yedek parça gibi birçok iş kolunun bulunması planlanıyor. Fuarın uluslararası katılımı göz önüne alınarak Türkçe, İngilizce, Arapça ve Rusça olmak üzere dört farklı dilde broşür hazırlandı.

Fuar, Gaziemir’deki 110 bin metrekarelik Uluslararası Fuar Alanı’nın kapalı kısmındaki 15 holde düzenlenecek. Yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, sektör temsilcileri ve çiftçiler, Ege’nin İncisi İzmir’de buluşacak.

Agroexpo 2024, sektördeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve ticaret fırsatlarını keşfetmek isteyenleri bekliyor. Fuar, 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Tarım ve hayvancılık alanındaki güncel gelişmeleri yakından takip etmek isteyenler için kaçırılmayacak bir etkinlik olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR